ŞİMAL SAĞLIK HİZMETLERİ .
BODYLİFE ÜRÜNLERİ SAYFASINA HOŞ GELDİNİZ
AYAK DETOKSU
DETOKS BANTLARI
TUZ ODASI
S.S.S.
. İYONİZASYON .

AYAK DETOKSU

BODYLİFE DETOKS CİHAZLARI, son derece kullanıcı dostudur ve kullanımı özel eğitim gerektirmez.

Pirinç ve paslanmaz çelik elektrotlar (Array) ile, İYONİZASYON YÖNTEMİ uygulanarak, vücuttaki toksinlerden arınma için kullanılan ayak/el banyosudur.

Bodylife Detoks cihaz uygulaması, vücudun fiziksel ve ruhsal enerji seviyelerini, canlılığı ve direnci yükseltmek için uygulanırken, aynı zamanda vücudu toksinlerden, kimyasallardan, radyasyon dan ayrıca cilt katmanlarında bulunan ve vücudun toksin atmasını engelleyen diğer yabancı maddelerden de arınmasını sağlar. Bunun sonucunda metabolizma hızlanır, vücut daha az su tutar, enfeksiyon riski azalır, hafıza güçlenir, idrar kontrolü kolaylaşır, PH dengelenir, bağışıklık sistemi güçlenir, baş ağrısı, romatizma ağrılarını hafifletir, zayıflamaya yardımcı olur.

Ayaklarımızda, vücudumuzdaki organları temsil eden (her bir ayak için) 60 adet (tüm vücutta 360 adet) akupunktur noktası ve 7000 sinir ucu, 125.000 ter bezi bulunmaktadır. Dolayısıyla akupunktur noktalarımız, ter bezlerimiz ve sinir uçlarımız, arındırma işleminde bir kanal ve iletim hattıdır.

Bodylife Detoks Cihaz uygulaması

Dolaşım sistemimizdeki pozitif iyon yüküne sahip toksinler, asitler ve serbest radikaller bütün vücudumuz da çeşitli sorunlara yol açarlar. Vücudun Ph oranına uygun Mode ayrına cihaz ayarlanır. Ayaklar veya eller suyun içine konur, İletkenliği arttırmak suya saf tuz cihazın tuz oranına göre ilave edilir,

İYONİZASYON YÖNTEMİ için, İnsan vücuduna zarar vermeyen GALVANİK AKIM, Elektrot (array) sayesin de suya verilir,

İYONİZASYON YÖNTEMİ’ ile,uygun MODE ayarında suyun içinde (-) & (+) iyonlaşma ve deriden iyonların ter ve sinir uçları yolu ile geçişi sağlanmış olur.

GALVANİC AKIM, suya verilerek mode ayrına göre yüksek miktarda İyon oluşturulur. Vücut PH oranına göre suda iyonlaşma, cihaz MODE/PH ayarına göre yapılır.

Negatif ve pozitif iyonların ozmos yolu ile el veya ayak membranın dan ter bezleri ve sinir uçlarımızla yolu ile suya çıkış yapması sağlanır.

İyon Temizliği, tamamıyla kumsal boyunca yürürken oluşan ortamın tam olarak aynısını oluşturur, ama daha kuvvetli bir şekilde, çünkü ayaklarınız suyun içinde üretilen iyonlarla direkt temastadır.

Ayak detoksundan sonra suyun içinde bulunan partiküller, yağ ve mukus tortuları, 30 dakikalık seans esnasında vücudu terk etmiş olan artık maddeleri gösterir. İlk 10 dk, kullanılan çeşme suyunun iyonizasyon işlemidir.

 • İlk uygulamadan sonra vücudunuz size daha hafif gelecektir.
 • İlk idrarınızın rengin de faklılık olabilir.(Diğer Sistemleri de aktifleştirdiği için)
 • Kendinizi yorgun ve dinlenmeye yatkın hissedebilirsiniz. Doğru beslenme ve Alkali su içilmesi önerilir.
 • Daha açık bir şekilde düşünmeye başlayacak, daha çok enerjiye sahip olacak ve kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz.
 • Bu arındırma işlemi, hücrelerin sağlıklı duruma dönmeleri ve yıllarca hücrelerde biriken atıkların vücuttan atılması için gerekli olan doğru frekansla sonuçlanır. Bu iyileştirici detoks işlemi ayrıca diğer terapilerin etkisini arttırır. Biyo-enerjiyi (beden sıvılarında mevcut olan yaşamsal enerji kuvveti) temizlemek, dengelemek ve artırmak için de kullanılır.


Niçin Bodylife Detoks Ürünlerini Kullanmamız Gerekir?

Bugün bizler gezegenimizin tarihindeki en büyük toksik yüklenmesine maruz kalmaktayız ve vücudumuz, kendi sistemi içinde dışarıdan alınan bu kadar toksini atamamaktadır. Ayrıca, zayıf diyet ve yüksek stresten dolayı bizler aşırı miktarlarda diasetik, laktik, pirüvik, ürik, karbonik, asetik, bütirik ve hepatik asitler gibi atık ürünleri biriktirme ve depolamaya eğilimliyizdir. Böylece, vücudumuzda dokulardaki asit artıkları, kimyasal ve ağır metal kalıntıları vücutta her zamankinden daha hızlı bir şekilde birikerek daha çok sayıda alerjiye, zihinsel ve fiziksel yetersizliğe ve sağlık sorunlarına yol açarlar. Bilim adamlarının, toksinleri pozitif iyonlar olarak saptamasından sonra, toksinlerin vücudumuza girmesini ve çıkmasını sağlamak için negatif iyonlarla ilgili çalışmalar yapılmıştır.

Özellikle 2003 yılında Amerika’ da Negatif iyonların ve pozitif iyonların vücudumuzdaki çalışması ile ilgili kimya dalında NOBEL ödülü alındıktan sonra, tüm dünyada negatif iyonları vücudumuza nasıl alarak, toksinlerden arınma ve korunma yapacağımızın çalışması yapılmaktadır.

Yaşlanırken, hastalıktan kaçınmak ve zindeliğin korunması, vücudun her tarafında alkalik bir ortamın muhafaza edilmesini gerektirir. Bu da ancak negatif iyonlarla mümkündür. Negatif iyonlar, kanı ve dokuları alkalileştirirler.

Doğada doğal yollarla, şelalelerden, yağmur yağdıktan sonra, hava yolu ile veya kumsalda dalgalardan, vb. negatif iyonları alma imkanımız bulunmaktadır. Biz kumsalda yürürken vücudumuz, dalgalardan, kanı ve dokuları alkalileştiren bu negatif yüklenmiş iyonların milyonlarcasını emer. Ancak her gün kumsalda en az 20 dk. yürümek gerekir ki, günümüzün yüksek teknolojili, aşırı stresli, toksik toplumumuz içinde başarılması neredeyse imkânsız bir şeydir.

BODYLİFE DETOKS ürünleri, Vücudunuzun fazla birikmiş olan toksininin atılmasını (İYONİZASYON YÖNTEMİ) en konforlu şekilde sağlar iken, aynı zaman da lenf sisteminizin de aktifleşmesine yardımcı olarak, vücudun toksin atımını kendi sisteminde de en aktif şekilde yapmasına fayda sağlar.

Bodylife Detoks ürünleri aynı mantıkta çalışır, kumsalı evinize getirmiş olur. Eğer sağlıklı ve uzun ömürlü olmak istiyor isek, Yaşam boyu kullanılması önerilen ürünlerdir.

Toksinleri Vücudumuza Nasıl Alırız?

Toksin zehir demektir (Latince toxium). Toksinler, vücudumuzda üretilen veya dışarıdan da sürekli aldığımız, zararlı etkileri olan, yaşam kalitemizi düşüren, sağlığımızı bozan maddelerdir.

A. Vücudumuzun Ürettiği Toksinler

Hayatta kalabilmek için, metabolizmanın çalışması gerekir. Metabolizma çalıştığı sürece vücut toksin üretir. Yani; her soluduğumuzda, oksijeni içimize çektiğimizde hücrelerimiz bu oksijeni kullanıp, glikozu yakarak enerjiye çeviriyor. Ancak, bu sırada serbest radikaller oluşuyor. Bunlar sağlıklı hücrelerin yapısını bozarak çeşitli sağlık sorunlarına (erken yaşlanma, kanser, kalp hastalıkları, artrit, vb. ) yol açarlar. Vücudumuz, kendi yaşam standardı içinde, dolaşımımızla toksinleri karaciğere taşır. Toksinleri elimine etmek, karaciğerin görevidir. Yani toksinlerin ilk durağı karaciğerdir. Çeşitli kimyasal reaksiyonlardan geçerek, vücuttan atılmaya hazır hale gelen toksinler, böbreklerden idrar, deriden ter, bağırsaklardan da dışkı yoluyla dışarıya atılırlar. Eğer karaciğer, böbrekler veya bağırsaklar görevlerini tam yerine getiremiyorsa, ki dişardan da sürekli aldığımız toksinleri düşünür isek, bu toksinler vücuttan tam olarak atılamıyor demektir. Bu durum, sağlığımızı olumsuz yönde etkiler.

B. Dışarıdan Aldığımız Toksinler

 • Gıdalar (hormonlu,kimyasal ilaçlı gıdalar, fast food ),
 • İçecekler ( kafein, alkol, gazlı içecekler, vb.).
 • Manyetik alanlar ve radyasyona maruz kalanlar (cep telefonları, bilgisayar, radyoloji teknisyeni vb.).
 • Solunum (Nikotin, egzoz gazları ve fabrikalardan salınan gazlar vb.)
 • Cilt yolu (Yaşamın çeşitli alanında kullanılan kimyasallar, Evlerde kullanılan folyo kağıdı, ev temizlik sıvıları, saç boyası, kalitesiz cilt ürünleri vb),
 • Çevresel faktörler (Ağır metaller, vb.)
Niçin Vücudumuzu Toksinlerden Arındırmalıyız?

Hastalık belirtilerini azaltmanın ve sağlıklı kalmanın bir yolu olarak tamamlayıcı sağlık pratisyenleri tarafından bitkisel ve homeopatik detoksifıkasyon programları hakkında daha çok şey duymaya başladık. Tüm tedavi gelenekleri - Doğu, Mısır, Yerli Amerikan, Ayurveda, Homeopatik, Çin, Şamanik iyileşmek ve hastalıklardan kaçınmak için vücudun arındırılmasını önerirler.

İşte bu yüzden, yaşamımızda dışarıdan bu kadar fazla toksin alıyor isek, sağlığımızı korumak ve hastalıklardan kaçınmak için sürekli periyodik YAŞAM BOYU detoksifıkasyon ihtiyacı içindeyiz.

Toksinlerin Tetikledikleri Hastalıklar Nelerdir?

Eklem ağrıları, bel ve sırt ağrıları, selülit, şişmanlık, deri döküntüleri, kronik yorgunluk, uykusuzluk, baş & migren ağrısı, hazım şikayetleri, yüksek kan basıncı, böbrek işlevlerinin bozulması, karaciğer problemleri, alerji, astım, mantar enfeksiyonları, vb.

Güvenli Yöntemle, Yaşam Boyu Yapılan Detoksun Faydaları Nelerdir?
 • Salgı sisteminin düzenlenmesine, PH değerlerinin ayarlanmasına ve vücudun düzenli çalışmasına,
 • Metabolizmanın gelişmesine, bağışıklık sisteminin güçlenmesine, sağlıksız durumların giderilmesine,
 • İçeriye ve dışarıya doğru koruma ve arındırma yolu ile virüslerin, asitlerin ve toksinlerin atılmasına,
 • Kan şekerinin, vücut yağının ve kan basıncının dengelenmesine,
 • Lenfatik sistemin daha aktif çalışmasına,
 • Kan dolaşımının hızlandırılarak desteklenmesine,
 • Uyku düzeninin ve kalitesinin artmasının desteklenmesine yardımcı olur.
 • Yorgunluğu azaltır, zindelik hissi verir, zayıflama çabalarına destek olur.
 • Genel sağlığın korunmasına yardımcı olur.
İyonlaşma Teorisi Nedir?

İyonlar, elektron kaybetmiş ya da kazanmış atom veya moleküllerdir. (Serbest radikaller eşleşmemiş elektronlardır).

Eğer atomlar veya moleküller elektron kaybederlerse, pozitif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar. Eğer elektron kazanırlarsa, negatif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar. Bir su molekülü iki hidrojen atomu ve bir oksijen atomundan oluşur. Molekül bir hidrojen atomunu kaybettiğinde, geride kalan OH molekülü negatif yükü üstlenir.

İyonizasyon (elektrodiyaliz) Yöntemi Nedir?

Elektrodiyaliz (iyonizasyon) yöntemi endüstriyel olarak 19. yy' dan beri maddeleri ayrıştırmada, temizlemede ve inceltmede kullanılmaktadır. Örneğin deniz suyundan tuz ayrıştırmada, galvanizde, su arıtma sistemlerinde kullanılmaktadır.

İlk elektrodiyaliz banyosu 20. yy başlarında Almanya’da üretilip kullanılmıştır.Elektrodiyaliz (iyonizasyon), elektrik akımı sayesinde belirli iyon veya moleküllerin membran’ dan yani zardan geçiş işlemidir. Sıvının içerisinde çözülmüş bazı büyük moleküller zardan geçemezken, elektrodiyaliz sayesinde daha küçük moleküllerin geçebilmesi sağlanır.

Nobel Ödüllü İyonizasyon Yöntemi

2003 yılında Kimya dalında NOBEL ÖDÜLÜ alan Amerikan Bilim Adamları PETER AGRE ve RODERİCK MACKİNNON; ‘‘İYONİZASYON YÖNTEMİ’’ sayesinde kişilerin sağlıklı yaşam standardını arttırmıştır. PETER AGRE, hücre zarlarındaki su kanallarını keşfetmesiyle, RODERİCK MACKİNNON, iyon kanalları ile ilgili yapısal ve mekanik çalışmaları ile ilgili Nobel ödülüne layık görülmüştür.

Bilim adamlarının çalışmaları, iyonların vücut hücrelerinin içine ve dışına nasıl taşındığını, sinir hücrelerindeki elektrik sinyallerinin nasıl oluştuğunu ve iletildiğini açıklamıştır.

kontrol et
kontrol et

Bodylife Detoks Cihazları Çalışması Nasıldır?

BODYLİFE DETOKS CİHAZLARI, son derece kullanıcı dostudur ve kullanımı özel eğitim gerektirmez. Pirinç ve paslanmaz çelik elektrotlar (array) ile, İYONİZASYON YÖNTEMİuygulanarak, vücuttaki toksinlerden arınma için kullanılan ayak/el banyosudur.

Bodylife Detoks cihaz uygulaması, vücudun fiziksel ve ruhsal enerji seviyelerini, canlılığı ve direnci yükseltmek için uygulanırken, aynı zamanda vücudu toksinlerden, kimyasallardan, radyasyondan, ayrıca cilt katmanlarında bulunan ve vücudun toksin atmasını engelleyen diğer yabancı maddelerden de arınmasını sağlar. Bunun sonucunda metabolizma hızlanır, vücut daha az su tutar, enfeksiyon riski azalır, hafıza güçlenir, idrar kontrolü kolaylaşır, PH dengelenir, bağışıklık sistemi güçlenir, baş ağrısı, romatizma ağrılarını hafifletir, zayıflamaya yardımcı olur.

Ayaklarımızda, vücudumuzdaki organları temsil eden (her bir ayak için) 60 adet (tüm vücutta 360 adet) akupunktur noktası ve 7000 sinir ucu, 125.000 ter bezi bulunmaktadır. Dolayısıyla akupunktur noktalarımız, ter bezlerimiz ve sinir uçlarımız, arındırma işleminde bir kanal ve iletim hattıdır.

Bodylife Detoks Cihaz Uygulama İşleyişi Nasıldır?

Dolaşım sistemimizdeki pozitif iyon yüküne sahip toksinler, asitler ve serbest radikaller bütün vücudumuzda çeşitli sorunlara yol açarlar. Vücudun Ph oranına uygun Mode ayrına göre cihazın Mode ayarı yapılır.

Ayaklar veya eller suyun içine konur, iletkenliği arttırmak için, cihazın tuz oranına göre suya saf tuz ilave edilir,

İYONİZASYON YÖNTEMİ için, insan vücuduna zarar vermeyen GALVANİK AKIM, elektrot (array) sayesinde suya verilir.

İYONİZASYON YÖNTEMİ ile, uygun MODE ayarında, suyun içinde (-) & (+) iyonlaşma ve deriden iyonların ter ve sinir uçları yolu ile geçişi sağlanmış olur.

GALVANİC AKIM suya verilerek mode ayrına göre yüksek miktarda iyon oluşturulur, negatif ve pozitif iyonların ozmos yolu ile el veya ayak membranından ter bezleri ve sinir uçlarımız yolu ile suya çıkış yapması sağlanır.

İyon Temizliği, tamamıyla kumsal boyunca yürürken oluşan ortamın tam olarak aynısını oluşturur, ama daha kuvvetli bir şekilde, çünkü ayaklarınız suyun içinde üretilen iyonlarla direkt temastadır.

Ayak detoksundan sonra suyun içinde bulunan partiküller, yağ ve mukus tortuları, 30 dakikalık seans esnasında vücudu terk etmiş olan artık maddeleri gösterir. İlk 10 dk, kullanılan çeşme suyunun iyonizasyon işlemidir.

 • İlk uygulamadan sonra vücudunuz size daha hafif gelecektir.
 • İlk idrarınızın renginde faklılık olabilir (diğer istemleri de aktifleştirdiği için).
 • Kendinizi yorgun ve dinlenmeye yatkın hissedebilirsiniz. Bol alkali su içilmesi önerilir.
 • Daha açık bir şekilde düşünmeye başlayacak, daha çok enerjiye sahip olacak ve kendinizi daha sağlıklı hissedeceksiniz.
 • Bu arındırma işlemi, hücrelerin sağlıklı duruma dönmeleri ve yıllarca hücrelerde biriken atıkların vücuttan atılması için gerekli olan doğru frekansla sonuçlanır. Bu iyileştirici detoks işlemi ayrıca diğer terapilerin etkisini arttırır. Biyo-enerjiyi (beden sıvılarında mevcut olan yaşamsal enerji kuvveti) temizlemek, dengelemek ve artırmak için de kullanılır.
Negatif İyon ve Pozitif İyonların Organizmaya Etkileri Nelerdir?
Bodylife Detoks Uygulamasındaki İyonizasyon İşleminde Suyun Renginin Anlamı Nedir?

Bodylife Detoks cihazları uygulamasında, metal ve tuz, çeşme suyunun kirliliği içerisinde ayaklarla birleşerek suyun renginde ik 10 dk hafif bir değişiklik meydana getirir. Bu dönem suyun iyonizasyonu işlemi yapılmaktadır. İyon Temizliği, vücuttaki toksinleri nötr hale getirdiği gibi, suyun içinde bulunan toksinleri de nötr hale getirir. Bu nedenle ilk 10 dk oluşan renk, şehrin ve bölgenin borularınıdaki kirletici maddelerle birlikte yerel su yetkilileri tarafından kullanılan kimyasallarla belirlenir.

Örneğin; İstanbul’ da suyun ilk 10 dakikadaki rengi farklı (koyu kahverengi), Aydın’ da farklıdır (çok açık turuncu).Çeşme suyunun içildiği bölgelerdeki suyun renk kirliliğinin yok gibi olduğunu ilk 10 dakikada görebilirsiniz.

Genel bir kural olarak, bir ayak banyosundan sonra su içinde bulunan kalıntılara bölgesel toksinlerin %20 - %40 katkısı vardır. Siyah lekeler, düzenekteki metalin bozulmaya uğramasının yanı sıra, banyo suyunda bulunan ağır metaller tarafından da oluşturulabilir.

Suyun rengi sürekli olarak ilk 10 dakikadaki renginde kalıyorsa, burada detoks işleminin gerçekleşmediğini söyleyebiliriz. Ne yazıkki piyasada sadece suyu iyonize eden cihazlar detoks cihazı olarak satılmaktadır. Bu konuda lütfen dikkatli olunuz.

Detoksun Hangi İyileştirici Faydaları Vardır?

İnsan vücudu elektrik ile yüklüdür çünkü hücrelerimizde elektrik vardır. Vücudun rahatsızlık ve sorunları sağlıklı hücrelerle uyuşmayan titreşimli frekanslara sahiptir; bu şekilde, onlar hücrelerin doğal osilasyonunun ve polaritesinin bozulmasına yol açar. Bu bozulma zarar gören her hücrede dengesizlik ve kaos meydana getirir.

Hücreler dengesiz bir durumda iken, ağır metallerin, parazitlerin ve diğer toksinlerin atılması da dâhil olarak, iyileşmek için gerek duyulan vücut fonksiyonlarını kolaylaştıramazlar. Fakat hücreler tamamen yüklüyken daha çok oksijen alırlar ve elektriksel denge durumunu yaşayabilirler ki bu sağlıklı bir durum, canlılık, esenlik hissi ile sonuçlanır ve vücudun kendisini iyileştirmesini sağlar.

Yapılan çalışmalar cihazın, oksijen düzeylerini önemli ölçüde artırdığını göstermiştir. Çalışmalar, negatif iyonların sayısında önemli bir artışın yanı sıra genel bir dengeleyici etkinin meydana geldiğini göstermiştir.

Aşağıdaki canlı kan hücre analiz resimleri, fotoğraflar kan temizlenmeden 30 dakika önce ve sonrasını göstermektedir.

Ayaklar aracılığıyla temizlemenin iyonik tekniği, bütün hayati organların yani tüm vücudun arınmasını sağlayarak menopoz belirtilerinin, menstrüel krampların, cinsel sağlık sorunlarının, cilt sorunlarının, akne, uyku sorunları, huzursuzluk, stres, diş ağrıları, vajinal kuruluk, kırışıklıklar, kandida ve mantar enfeksiyonlarının azalmasına yardımcı olur. Dâhili temizlik ayrıca hastalıkların ve yaraların daha hızlı iyileşmesi ile sonuçlanır.

Suda pozitif ve negatif iyonlar neredeyse mükemmel bir dengededir. Vücudun yaklaşık %70'i sudan oluştuğu için su ile etkileşime girme yeteneği çok yüksektir. Bir vücut kütlesini suya daldırdığınızda, suyun titreşimsel frekansı manyetik ve elektriksel alanların birbirini etkilemesinden dolayı vücudun titreşimsel frekansını etkileyecektir.

BODYLİFE DETOKS Cihazları Kimlere Uygulanmaz?
 • Kalp pili taşıyan, kalp nakli olan, stent yapılan kişilere,
 • Organ nakli yapılmış kişilere,
 • Kan inceltici ilaç kullananlara (CUOMADIN)
 • Epilepsi hastalarına,
 • Hemofili hastalarına,
 • O anda herhangi bir radyoterapi veya kemoterapi tedavisi gören kişilere,
 • Kan kanseri (LÖSEMİ) olan kişilere,
 • Hamilelik sırasında (veya hamilelik şüphesi sırasında),emziren kadınlara,
 • Ateşli hastalığı olanlara,
 • Halen tedavileri devam eden veya edecek olan kişilere (şizofren, vb.)
 • Psikolojik Tedavi gören ve ilaç kullanan kişilere,(şizofren, vb.)
 • İnsülin kullanan diyabetli kişilere,
 • Uygulama yerinde, ayaklarında veya elleri de açık yaraları olan kişilere,
 • 5 yaş altı çocuklara DETOKS UYGULAMASI YAPILAMAZ.

Yukarıdaki sorunları olan kişilere BODYLİFE DETOKS AYAK BANTLARIMIZ önerilir.

BODYLİFE Cihazlarının Kimlere Uygulaması Tavsiye Edilir?
 • İş hayatında yoğun çalışma temposunda olanlara,
 • Sinirsel yıpranma hissedenlere, uyku sorunları, huzursuzluk, stresli olanlara,
 • Sigara ve alkol kullanıcılarına,
 • Bağışıklık sistemi düşük olanlara,
 • Kanser hastalarına (kemoterapi ve radyoterapi sonrası),
 • Kirli çevre ortamında çalışanlara, yağlı yiyecekler tüketmeyi sevenlere,
 • Diabet hastalarına (insülin kullananlar hariç),
 • Hipertoni sorunları olanlara,
 • Eklem ağrıları, baş ağrısı, migren sorunu olanlara,
 • Podogra ve travma sorunları yaşayanlara,
 • Cilt alerjileri , cilt sorunları olanlara ( akne, egzama, vb.),
 • Çocuk sahibi olmayı düşünen genç çiftlere gebelikten önce,
 • 6 yaş üzeri çocuklar için daha büyük bir zihinsel berraklık için,
 • Menopoz, menstrüel kramplarda, cinsel sağlık sorunları olanlara, vajinal kuruluk, kırışıklıklar, kandida ve mantar sorunları olanlara,
 • Hayatları boyunca göğüslerinin sağlıklı kalmasını isteyen kadınlara (tüm vücut temizliğinden fayda göreceklerdir),

Pek çok insanın sağlık hissinde hemen bir artış ve daha fazla enerji hissi yaşandığı, orta yaşlı erkek ve kadınlarda, kür programını tamamladıktan 10 gün sonra enerji artışı ve daha büyük bir zihinsel açıklık rapor edilmiştir.

Su Rengi Önemli midir?

Eğer İyon Temizleme cihazını, içinde vücut parçaları olmaksızın bir kap suyun içinde çalıştırma fırsatınız olursa, bunu kendiniz de kolayca test edebilirsiniz. Muhtemelen bir renk değişikliğinin meydana geldiğini göreceksiniz.

Ama bazı sular renk değiştirmez (suyun için deki maddelerden dolayı). Suyu kullanan kişi suyun nasıl görüneceğini de etkiler, bu yüzden aynı su kaynağını kullanırken bile, suyun görünüşü bireyler arasında son derece değişime uğrayabilir.

Herkesin enerji absorblama yeteneği farklı olduğu için suyun da reaksiyonu farklı olacaktır. Unutmayınki, iyi sağlık - daha iyi enerji kabiliyeti, kötü sağlık - çok iyi olmayan enerji- şeklidir.

Not: Sudaki renk değişiklikleri çarpıcı olabilse de, yalnızca suyun rengine dayanarak verilen herhangi bir hüküm çok önemli değildir.

 • Bir uygulamadan sonra suyun içinde bulunabilecek en iyi gösterge, kabın üzerinde, su seviyesinde bulunan yağlı bir maddedir. Genellikle cildin dış katmanlarından serbest bırakılan maddeleri içerir.
 • Uygulamadan sonraki diğer bir gösterge ise uygulama gören kişinin idrarındaki renk değişikliğidir.
 • Detoksifikasyon derecesi sudaki renk değişikliğiyle değil, semptomlardaki düzelmeyle yansıtılır.
 • Vücudumuzun içinde oluşan farkı uygulama öncesi ve sonrası, PH turnusol kağıdı ile ölçebilir veya tıbbi sağlık sorununuzun vücuttaki farkını doktor kontrolünde, LABORAUVAR TESTLERİ ile anlayabilirsiniz.

Her Rengin Ayrı Ayrı Anlamının İçeriği Nedir?

Vücudumuza dengeli kimya sağlamak için değişik renkli yiyeceklerin yenmesi çok önemlidir. Her rengin kimyasal bir değeri vardır. Gıda kimyasal bileşenleri, Asit-Alkali dengesine katkıda bulunur. Beslenme gıdalarımızın ,çıktı renginin de aynı olduğu görülmüştür.Genel bir kural:

Yeşil Gıdalar
Bağışıklık sistemi, özellikle karaciğer ve safra kesesini besleyicidir.

Kırmızı Gıdalar
Hipofiz bezi, yanı sıra kalp ve ince bağırsaklar gibi endokrin sistemini besleyicidir.

Turuncu Gıdalar
Eklemleri besleyicidir.

Sarı Gıdalar
Dalak, mide ve pankreas gibi sindirim sistemini besleyicidir.

Sarı - Yeşil Gıdalar
Böbrek, idrar yolu sorunları, kadın hastalıları, prostat rahatsızlığı olan kişiler için besleyicidir.

Kahverengi Gıdalar
Karaciğer besleyicidir.

Beyaz Gıdalar
Solunum sistemi, (akciğer), kalın bağırsak, lenfatik sistem ve deri besleyicidir.

Siyah Gıdalar
Dolaşım sistemi, böbrekler, karaciğer, safra kesesi ve idrar yolu besleyicidir.

Detoks Sonrası Sudaki Renklerin Değerlendirilmesi Nasıl Yapılır?

Ünitedeki su, tuz ve metal birbirleriyle etkileşerek iyonları meydana getirir.

 

Bu iyonlar, musluk suyunda ve filtrelenmiş suda bulunan toksinler de dahil olarak, temas ettikleri her şeyi nötralize ederler. Coğrafi konuma bağlı olarak, suda gördüklerinizin yaklaşık %20'si - %40'ı sudaki atık maddelerden ve geri kalan %60 -%80 de uygulayıcının vücudundan gelir.

 • Beyaz köpükler, lenf sisteminden gelen mukusu gösterir.
 • Beyaz peynir gibi parçacıklar, muhtemel mantarı gösterir.
 • Siyah benekler, ağır metalleri gösterir.
 • Kırmızı benekler, kan pıhtı maddesini gösterir.

Beden daha iyi dengelendiği ve yüklendiği zaman, normal detoksifıkasyon kanalları (böbrekler, kolon ve karaciğer gibi) yoluyla daha iyi detoks yapabilecek hale gelir.

Bu RENK ANALİZİ toksinin hangi doku, hücre veya organdan atıldığına dair bir önergedir, Kesinlikle sağlık sorununuzun göstergesi olan bir analiz kanıtı değildir.

Her uygulamadan önce PH ölçülerek cihazın uygun mode ayarında çalışması sağlanmalıdır.

Ph göre uygun mode çalışması sadece Bodylife ürünleri için geçerlidir, başka firmanın ürünlerinde lütfen kullanmayınız.

Kesin analiz,Dr.kontrolün de Tıbbi laboratuar testleri ile kontrol edilmelidir.

Suyun renk analizi bir önergedir.Tıbbi anlamda bir hastalık belirtisi değildir.

İyon Temizleme Cihazı ile Hangi Hastalıkları veya Durumları Tedavi Edebiliriz?

Bodylife Detoks Cihazları, hastalıkları ya da herhangi bir durumu iyileştirmez veya tedavi etmez, toksinleri vücuttan dışarı çeker. Eğer sağlık sorununuza, iyon temizliğinin çözdüğü bir toksik birikimi neden oluyorsa, bu detoksifikasyon yoluyla azaltılabilir ama kesin olarak tedavi edilmez. İyon temizleme cihazı ile sık sık detoksifikasyon yapmak insanlara daha büyük bir sağlık hissi verir ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.

Farklı Durumlar İçin Farklı Protokoller mi Mevcut?

Evet, ama detoksifikasyondan ve dengeleyici meridyenlerden bahsettiğimizi unutmayın. Perifarik nöropatili bir hastanın sinir ve kan dolaşım fonksiyonu büyük ölçüde zarar görmüştür. Onun detoks edilmesi daha uzun zaman alır ama detoks edilmeleri onları daha rahat ettirir ve hastalıklarının ilerleyişini muhtemelen yavaşlatır.

Bazı hastalar, özellikle hayat tarzlarında ve diyetlerinde değişiklik yapmaya isteklilerse hemen rahatlama yaşayabilirler.

Alopatik İlaç Tedavisi Gören Hastalara Cihaz Uygulaması Yapabilirmiyiz?

Yaşam destekleyici ilaç tedavisi, kalp pilleri, kalp atışını (atrial fibrilasyon vb) düzenleyici ilaç tedavisi, şizofreni, vb., zihinsel sağlık tedavisi gören kişilere detoks yapamazsınız. Detoksifıkasyonun herkese yararı olsa da, allopatik tedavi gören hastalar sizin sorumluluğunuz değildir. Kuşkuya düşerseniz doktorlarına başvurun.

Hergün Uygulama Yapabilir miyim?

Hayır yapamazsınız. Vücudun kendi sisteminin de aktifleşmesi için, kür uygulamasında en az 1 gün ara verilmesi önerilir.

 • İlk başlangıçta KÜR UYGULAMASI (7 & 14 & 21 SEANS / hft - 2 & 3 SEANS) önerilir. Daha sonra yaşam boyu haftada bir, 15 günde yada en az ayda bir veya iki kez uygulama yapılması tavsiye edilir.
 • Hasta kişilerde sıklık azaltılmalıdır. Bunun nedeni, sağlıksız kişilerin vücutlarının uygulamadan sonra "iyileşme" moduna girmesidir ki bu sırada kendilerini yorgun ya da uyuşuk hissedebilirler.
 • Tecrübemize göre çoğu insan uygulamadan hemen sonra kendilerini uyuşuk hissetmekte ve yararları birkaç gün sonra görmektedirler.
 • Vücudun tamamen iyileşmesi için biraz zaman gerekir ve birkaç gün boyunca veya kendilerini tamamen iyileşmiş hissedene kadar müteakip bir uygulama verilmemelidir.
 • Bol Alkali su ve sağlıklı beslenme önerilir.
Ne Kadar Süre Boyunca Uygulama Yapmalıyım?
 • Bir yetişkin vücudunda kan döngüsünün bir tam devri yaklaşık 20 dakika sürer.
 • İlk 5-10 dk suyun iyonizasyonu olduğu için, uygulamada 30 dakikadan daha az bir süre kalmak herhangi bir şekilde zararlı olmayacak ama yararlı da olmayacaktır.
 • Çocukların (6-13 yaş) kan döngüsü ise, çok daha azdır ve tavsiye edilen uygulama zamanı 15 dakikadır. 5 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
Detoks ’un Neyi Tedavi Ettiği Konusunda Bir Kanıtınız Var mı?
 • Cihaz tedavi etmez. Bu yalnızca vücudunuzun, öz-detoksifikasyonunu harekete geçiren bio-enerjili alanlarını yeniden dengeleyen toksin atılımını sağlayan bir cihazdır.
 • Elektro manyetik alanlar dengelendiğinde, negatif iyonlar sayesinde detoksifikasyon gerçekleştiği için vücut organları doğal olarak daha iyi iş görecektir.
Ne Tür Gelişmeler Fark Edebilirim?
 • Akciğer, karaciğer ve böbrek işleyişinin iyileşmesine,
 • Genel kan dolaşımını ve metabolizmanın düzenlenmesine,
 • Eklem iltihabı (artrit) şikayetlerinin azalmasına,
 • Baş ağrılarının ve migrenin giderilmesine,
 • Cilt sorunlarının daha hızlı iyileşmesine,
 • Civa ve ağır metal detoksifikasyonuna,
 • Tüm vücudun sağlığını ve dengesini geliştirmeye,
 • Menstrüel ağrıların azalmasına yardımcı olur.
Bir Uygulama Sonrası Aktivitelerimde Sınırlama Olacak mı?
 • Hayır, olmayacak, gündelik işlerinize her zamanki gibi devam edebilirsiniz.
 • Tecrübe ettiğimiz en yaygın olumsuz etki, uygulamadan hemen sonra yorgunluk hissedilmesi ve faydaların sonraki bir kaç gün içinde hissedilmesidir.
Etkiler Ne Kadar Sürer?

Sonuçlar sizin yaşam tarzınıza ve vücudunuza verdiniz değerle ilgilidir. İlk uygulamaya önce KÜR PROGRAMI olarak başlanmalı, daha sonra KORUYUCU PROGRAMLA, yaşam boyu devam edilmelidir. Başlangıçta KÜR PROGRAMI; 7 & 14 & 21 seans,( haftada/2 - 3 seans), sonra 15 günde bir seans, ayda bir seans ya da her üç ayda bir seans olarak KORUYUCU PROGRAMLAR’ ı öneriyoruz.

Özel Eğitime İhtiyacım Olacak mı?
 • BODYLİFE cihazlarından herhangi birini çalıştırmak için özel eğitime gerek yoktur.
 • Her ünitede tüm talimatlar anlatılmaktadır. BODYLİFE cihazları kurumlarda hizmet olarak kullanılabileceği gibi, ev ortamında da tüm aile tarafından kullanılabilecek basit, konforlu, güvenli cihazlardır.
 • BODYLİFE cihazları üretimden CE ve ROHS belgesine sahip olup, Türkiye’ de ise, TC. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI’ ndan izinlidir.
Sarf Malzeme Elektrot’un (Array) Ömrü Ne Kadardır?
 • Elektrot (array) suyun sertliğine bağlı olarak 20-40 seans ortalama 30 seans uygulamada tükenir. Temizleme ve kurutma işlemi her seans sonrası yapılmalıdır.
 • Array’ in çalışmadığını (akım gelmediğini) suyun içinden kabarcık çıkmaması ile anlayabilirsiniz.
 • Array’ in her seanstan sonra temizliğine dikkat edilmesi gerekir.
 • Array’ in kirliliği, ıslak bırakılması, çalışma performansını etkilediği gibi cihazın hiç çalışmamasına da sebep olabilir.
İyon Temizlemenin Vücutlarımızda Yan Etkiler Yapacağı Daima Doğru mudur?

Amerikan laboratuarlarına göre. üç yıllık bilimsel kanıt mevcuttur ve kullanıcıların uzun süre gözlenmesi göstermiştir ki, uygun kullanıcılarda yan etki yoktur. Detoksifikasyon programı ilaç unsurlarına uyum sağlar, pek çok kullanıcı ve bunların akrabaları ve arkadaşları vücutlarının gittikçe daha temiz ve daha sağlıklı olduğunu bildirmiştir.

Cihazı Kullanırken Galvanik Akım Zarar Verir mi?
 • Uygulama yapılacak el / veya ayakta açık yara olmaması gerekir. Açık yara yoksa, en büyük organımız olan deriden akım hissedilmez. Ama yara olması durumunda hem enfeksiyon riski vardır, hem de akım hissedilebilir.
 • Enerji üreten elektroliz kaplama, ciltte hafif bir uyarıcı etki yapar. Yalnızca az sayıda kişi biraz gıdıklanma hissedebilir, bu normal bir şeydir. Yine de koruyucu jel kullanmanız tavsiye edilir.
 • El bilekliği metal alerjisi olanlarda sorun oluşturabilir. Bu nedenle el bilekliği takıldığında, eğer metale alerjiniz varsa, iki parmak arasında da tutulabilirsiniz.
 • Uzun süren laboratuar araştırmalarının sonucuna göre, elektroliz kaplamanın enerji yoğunluğu cildimizin yüklenebileceği enerji aralığındadır, uzun süre kullanılsa bile cildimize zarar vermez.
Adet Gören Kadınlar da Kullanılabilir mi?

Evet kullanabilirler.

Cihaz Uygulamasında Aktivitelerimden Vazgeçecek miyim?

Hayır, günlük iş yaşantınıza her zamanki gibi devam edebilirsiniz. Yaşanmış en yaygın yan etkisi, tedaviden sonra yorgun hissediliyor olmasıdır. Birkaç gün içinde faydalarını hissediyor olacaksınız.

Bodylife İyon Temizleme Cihazını Ameliyattan Sonra Kullanılabilir miyiz?

Hastalar iyileştikten en az altı hafta sonra kullanılması önerilir.

Uygulamada Elektrik Şoku Yaşar mıyız?
 • Ayağınız düzeneğe dokunduğunda elektrik şoku yaşamazsınız, tehlike yoktur. Cihaz otomatik koruma önlemine sahiptir. Ancak açık yarada hissedersiniz.
 • Cihaz, CE ve ROHS BELGESİ’ ne sahiptir. Yani vücutlarımıza zarar vermez. Sudaki toksin atım hızı fazlalaştığında (tuz ayarını kullanıcı fazla atar ise) önce alarm çalar, sonra cihaz otomatik olarak kendini durdurur.

Detoks Cihaz Uygulamasında PH Ölçümünün Sebebi

Asidik bir vücut, hastalıkları kendine çeken güçlü bir mıknatıstır.” Bu nedenle de vücudun PH değerini olması gereken seviyede dengede tutmak, sağlıklı olmak ve iyi hissetmek için en büyük ve önemli adımlardan biridir.

Vücudumuzun değişik organlarının PH değeri, söz konusu organların fonksiyonlarına göre değişiklik gösterirken, hücre, doku ve organlarımıza oksijen, su ve diğer besinleri taşımak ve atıkları boşaltmak için aracılık eden kanımızın ideal PH değeri 7,365 olarak ifade edilir ve 7,35 – 7,45 aralığı genel anlamda sağlıklı olarak değerlendirilir.

Bu seviyenin altı ve üstü vücutta türlü rahatsızlık ve hastalık oluşumuna uygun bir ortam olduğu anlamına gelir.

 • PH 7,0 seviyesini nötr olarak kabul edersek,
 • 7’nin altındaki değerler asidik,
 • 7’nin üstündeki değerler de alkali olarak adlandırılır.
 • Bu nedenle sağlıklı bir beden için PH değeri olarak 7,35 – 7,45 aralığında olması istenen kanımızın sağlıklı olduğunda hafif alkali bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz.

Vücudumuzda, asidik bir ortam (pH 7’nin altındaki değerler) birkaç nedenle oluşabilir ki bunlar ağırlıklı olarak;

 • Asidik gıdalarla beslenmek,
 • Duygusal stres,
 • Toksik yüklenme,
 • Bağışıklık sisteminin türlü reaksiyonları,
 • Oksijen ve/veya diğer besinlerin hücreler tarafından emiliminin gerçekleşememesi gibi problemler olabilir.
NOT: Ph ölçümü dil altından ölçülerek yapılır. PH uygulamasın dan önce doğru sonuç için, mutlaka su ile ağzınızı çalkalayınız.

Detoks İle İlgili Klinik Çalışmalar

Canlı Kan Hücresi Analizi Sonuçları

Biyolojik Altyapı Testi

Aşağıdaki bilgiler 2 testing karışımına dayanmaktadır.
Canlı kan hücresi analizi ve Biyo-altyapı testi.

Aşağıdaki sonuçlar üre, kan ve tükürük örneklerine dayanmaktadır. Sonuçlar, asitlerin iki ayak banyosuna “yüklendiğini” ve pH değerlerinin önemli ölçüde değiştiğini göstermektedir. Bireyin kronolojik yaşı da aynı zamanda hesaba katılmış ve ardından tüm skorları değer-lendirmek suretiyle, analize dayanarak bir biyolojik yaş tahmin edilmiştir.

Detoks Sistemi Kullanılmadan Önce
Yüksek miktarda ağır metal toksisitesi bulunuy-ordu (köşede ve içeride büyük oranda karanlık). Bireyin biyolojik yaşının da yaklaşık 79 olduğu tahmin edilmiştir. Şekil: 1

Detoks Uygulamasından Sonra
Toksisite düzeyleri büyük ölçüde azalmıştır. (pek az karanlık bölgeler ile daha açık bir renk). Bireyin biyolojik yaşı da 77 yaş olarak görülmüştür. Şekil: 2

Detoks Sistemi Kullanılmadan Önce
hücrelerde karanlık (ağır metaller)görülmüyordu ve fark edilebilir ölçüde daha açık renklilerdi. Şekil: 3

Su Analizi Sonuçları

Eclipse Scientific Group tarafından gerçekleştirilmiş olan test, İngiltere Temmuz 2004

Kontrol - Detoks Ayak Spa ile 30 Dakikalık seanstan alınan su örneği
Ayaklar mevcut değildi. Sert. no TSND013198-1

Müşteri 1- Detoks Ayak Spa ile 30 Dakikalık seanstan alınan su örneği
Müşteri 1– Sert. no TSND013295-1

Müşteri 2- Detoks Ayak Spa ile 30 Dakikalık seanstan alınan su örneği
Müşteri 2 - Sert. no TSND013296-1

Müşteri 3- Detoks Ayak Spa ile 30 Dakikalık seanstan alınan su örneği
Müşteri 3 - Sert. no TSND013297-1

GDV Analizi Sonuçları

Penninghame Educational Health Clinic‟te gerçekleştirilmiş olan test.

Elena O'Keeffe BSc, MBA
GDV Danışman ve Stres Analisti

GDV stress değerlendirmesi, Ian Elston‟da çok düşük düzeyde (1‟den 10‟a kadar bi skalada, skoru 2,5 idi). Ancak, sağlığı yaşam biçimi, işinin yapısı ve eski küçük yaralanmasından etkilen-mekteydi.

GDV testinin fizyolojik yönü, Bay Elston‟ın olası boğaz/tiroid sorunu olduğunu gösterdi.Sırtının yakınlarındaki fragmanlı parçacıklar, 10 ay once oluşan yaralanmanın sonucu olan sakral alandaki dengesizliği göstermektedir (GDV şemasında gösterilmektedir, sağ ve sol yu-varlarlaklar). Aynı zamanda kolonlar ile gösterilen sindirim yolu zayıflığı da bulunmaktaydı. (bakınız GDV şeması, sağ ve sol yuvarlaklar).

Ilk testten sonra, 30 dakikalık bir Detoks seansı aldı.

Detoks seansının özellikle boğaz/tiroid alanındaki zayıflıklar için çok etkili olduğu kanıtlandı.
(bakınız GDV Aura çıktıları, Spadan Önce ve Sonra).
Tüm beden tedavinin ardından daha dengeli görünüyordu.

MRI Analizi Sonuçları

Detoks sonuç atığı örneğini kullanan ilk testler bir Manyetik Rezonans Spektroskopi süreci kullanılmak suretiyle gerçekleştirilmiştir. Bir 1.5Tesla manyetik alan gücü Manyetik Rezonans Tarayıcı.

Amaç

Sonuç Detoks solüsyonunda bulunan metabolitler/toksinlerin düzeyini belirlemek.

Prosedür

Detoksifikasyon sürecinden önce suda hiçbir mineral ya da kimyasal bulunmamasını sağlamak için, süreçte çifte damıtma kullanılmıştır. Müşteriler ayak spa kullanılarak 30 dakikalık bir Detoks seansı almıştır.

Ayak spa, spa yüzeyindeki herhangi bir elementten kontaminasyon olmaması için tamamen temizlenmiş ve sterilize edilmiştir. Aynı zamanda yeni bir düzenek kullanılmıştır.

Yöntem

Sonuç solüsyonu steril bir kaba aktarılıp mühürlenmiştir. Bir Manyetik Rezonans Spektroskopi (MRS) süreci. Solüsyonun içinde bulunduğu mühürlenmiş kap, radio frekansı ileten/alan bir bobin olan bir Helmholtz bobine yerleştirilmiştir.

Hidrojen MRS, bir örnekte bulunan tekil moleküllerin ya da molekül kısımlarının incelenmesine olanak vermektedir.

MRS‟de, gözlem altında bulunan metabolitler, sudan 10.000 kat daha az yoğundurlar ki, bu durum sudaki varlıklarının saptanmasını zorlaştırmaktadır. Bunu başarmak için, suyun bastırılması gerekmektedir.

Yaklaşım, su protonlarını doyurmak için, su rezonant frekansı merkezinde bulunan bir frekans seçimli radio frekans atışını kullanmaktadır. Su sinyalinin sıfırlanması, sudan kontaminasyonu azaltmak için etkili bir yoldur.

MRI Analizi Sonuçları

Lokalizasyon Tekniği

Tekil bir voksel (hacim elementi) tekniği solüsyonda bulunan material atığının küçük bir hacminden metabolitlerin spektrasını, 15 ´15´ 15 mm bir hacim boyutu kullanmak Suretiyle elde etmiştir.

Teknik

Teknik için kullanılmış olan radyofrekansı sekansı, bir 90° ve iki 180° radyo frekansı atışı kullanmaktadır. Yalnızca tüm üç atışın kesişiminde konumlanan protonlar arzu edilen yankı süresinde devir yankı üretmiştir.

Spektral Analiz ve İşlem Sonrası

Bir vokselden gelen MRS sinyali, sinyali üreten metabolitlerin konsantrasyonu ve kimliği ile ilgili bilgiler içermektedir. Bu bilgi resonant frekansı, hat genişliği ve integral en yüksek alan ile sağlanmaktadır. Yankı sinyalinin filtrelenmesi, çok uzun örnekleme süreleri boyunca uyarılabilen sinyal „sesi‟ni üretmek için gerçekleştirilmektedir. Nihai işleme, atık türbülans akımlarından distrosiyonun bir düzeltmesidir. Türbülans akımları, gradyan atışların zamanla değişken yapısının bir sonucu olarak üretilmekte ve manyetik rezonans sinyalini çarpıtan dalgalanan manyetik alanlarla sonuçlanmaktadır. En yüksek spectral alanların oranları, metabolitlerin göreli konsantrasyonunu değerlendirmekte kullanılmaktadır. Eğer bir referans bileşiğinin simultne ölçümü gerçekleştirilirse, metabolitler için kesin konsantrasyonlar belirlenmektedir.

Hidrojen MRS‟de gösterilen önemli en yüksek noktalar aşağıdaki gibidir: N-asetil aspartat(NAA) 2.02 ppm‟de.

Kreatin/ fosfokreatin (Cr) 3.0 ppm‟de.

Kolin (Cho) at .2 ppm‟de.

 • 5.0ppm üzerindeki en yüksek noktaların aşağıdakileri içerdiği bulunmuştur.
 • 6.6 ppm'de Kreatine.
 • Fenilalin’in en yüksek noktası 7,4 ppm’dir (Fenilketonüri hastalarındaki ilginin).
 • Glutamin, histamin ve N- asetil aspartatın en yüksek noktaları 8.00 ppm civarındadır.
 • Canlı incelemeleri için klinik uygulamalarında, bu en yüksek noktalar daha önce gösterilmemiştir.Detoks Bantlarının Yararları ve Uygulaması

BodyLife Detoks Bantları Kimlere Önerilir?

 • Baş ağrısı, migren ağrısı olanlar,
 • Letarji, yani yorgunluk şikayeti olanlar,
 • Şişmanlık problemi olanlar,
 • Kabızlık problemi olanlar,
 • Kötü solunum ve solunum problemi olanlar,
 • Kaygı sıkıntı, stress) problemi olanlar,
 • Akne(sivilce) problemi olanlar
 • Tekrarlayan soğuk algınlıkları olanlar,
 • Kas ve Eklem ağrıları çekenler,
 • Boğaz kuruluğu şikayeti olanlar,
 • Bel sertliği ve ağrıları yaşayanlar,
 • Sırt ağrıları çekenler,
 • Deri döküntüleri şikayeti olanlar,
 • Sindirim bozuklukları şikayeti olanlar,
 • Yüksek kan basıncı rahatsızlığı olanlar
 • Artrit yani mikrobik olmayan romatizmal eklem iltihabı problemi olanlar
 • Şeker hastaları
 • Kalp problemleri olanlar
 • Karaciğer problemleri olanlar
 • Böbrek yetmezliği problemi olanlar,
 • Kanser gibi ağır olgularla yüz yüze olanlar,
 • Alkol, sigara, kafein vb maddeleri tüketenler,
 • Sağlıksız ortamlarda çalışanlar (Endüstriyel kimyasalların bulunduğu ortamlar - kaynak, boya, tiner vb),
 • Ağır metallere mağruz kalanlar,
 • Hormonlu ve katkılı gıdaları tüketenler,
 • Kimyasal ya da kozmetik maddeler kullananlar,
 • Tansiyon, kolesterol veya şeker hastalığı olanlar,
 • Hava kirliliğinin olduğu şehirlerde ya da bölgelerde yaşayanlar,

Genel sağlığını korumak isteyen kişilere önerilir.

BodyLife Detoks bantları Kimlere Önerilmez?

Detoks bandından vücuda giren herhangi bir bileşen olmadığı için herhangi zararlı bir yan etkisi yoktur.

 • Uygulanacak yerde açık yara kesik veya cilt sorunu olan kişiler,
 • Hamileler, bebek emzirenlere,
 • Deniz ürünlerine alerjisi olanlara ÖNERİLMEZ.

Detoks Bantları Nasıl Kullanılır?

Ayağın alt bölgesinde ve günün her saatinde ayağın altında bantların üzerine basmamak kaydı ile uyku döneminde kullanılabilir. İdeal kullanımı, gece yatarken her iki ayağa yapıştırılarak yapılan uygulamadır. Bitki özlü içerik olduğu için üzerine basıldığın da bitkiler sulanmakta ve böylece işlemin aktif olması engellenmektedir.

Genel vücut detoksu için her ayak tabanınızın ortasına bir bant uygulayınız. Bu uygulamaya bantların üzerinde kalıntı azalana kadar devam ediniz.

Vücutta en fazla detokslanmaya ihtiyacı olan kısmı bulmak için ayak tabanının topuk kısmına, orta kısmına ve ayak tabanınızın ön kısmına olmak üzere 3 adet bant uygulaması önerilir. Ve kahverengi lekeler nerede yoğunluktaysa ayak haritasına bakarak hangi organlarınızda daha fazla toksin biriktiğini anlayabilirsiniz.

Bu uygulama sonrası vücudun detokslamadan en fazla fayda sağlayan bölgesi bantların üzerindeki artık miktarlarından anlaşılabilir. Böylece her iki ayak tabanınızda en yoğun artık görülen bandın uygulandığı bölgeye Kür programını ( 7 gece arka arkaya iki ayağa) uygulayınız.

Kişilerin fiziksel durumuna ve toksisite durumuna bağlı olarak hemen sonuç alınmayabilir, KÜR UYGULAMASINI BİR HAFTA SONRA YENİLEMENİZ ÖNERİLİR. Günde en az 2,5 litre ALKALİ SU içmeniz de önerilir.

BodyLife Detoks Bantlarının Farkları Nelerdir?

 • Bodylife Detoks bantları 4 ayrı çeşittir.
 • Tüm bantların için de ortak olarak aynı içerik olduğu gibi,
 • Her ürün de farklı ekstra bir ürün daha bulunmaktadır,
 • Ürünlerimizi şikayetlerinize göre kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kullanım Şekli

Bodylife Detoks Bantları, vücudun herhangi bir bölgesinde ve günün her saatinde kullanılabilir. Ancak ideal kullanım şekli gece yatarken her iki ayağa da birer bantları yapıştırıp (6-8 saat süresince) uyku süresince vücuttan toksinlerin atılmasını sağlamaktır.

Gece yapıştırırken bembeyaz olan bantlar sabah ayağınızdan çıkardığınızda kahverengi tonlarında olur. Ne kadar koyu kahverengi ise vücudunuzda o kadar fazla toksin var demektir. Kahverengi lekeler nerede yoğunlukta ise, ayak haritasına bakarak hangi organlarınızda daha fazla toksin biriktiğini anlayabilirsiniz.

Öncelikle Kür programı önerilir. Daha iyi sonuç almak için en az 3 Kür programı bir hafta ara ile önerilir.

Uygulama

Kür Programı

7 GÜN arka arkaya her uyku saatin de iki ayağınız da 6-8 saat kalması şartı ile kullanılır. Sabah çıkarılarak bantlar atılır.

Dinlenme Programı

Kür uygulamasından sonra 1 hafta ara verilesi önerilir. Bu dönem günde 2,5 litre Alkali su tüketilmesi önerilir.

Koruma Programı

YAŞAM BOYUkullanılması önerilir. Haftada en az 1 kere, veya özel şartlarınıza göre kür uygulaması önerilir.

50,00 TL(KDV Dahil)Lavanta Aromalı Detoks Ayak Bandı

 • UYKU SORUNU, YORGUNLUK ŞİKAYETİ OLANLAR İÇİN UYGUNDUR.
 • Wood Vinegar ( % 35)  :AĞRI GİDERMEYE YARDIMCI,
 • Bamboo Vinegar ( % 32 ) :TOKSİN ATILIMINA YARDIMCI,
 • Tourmaline (  %  3 ) : BAĞIŞIKLIĞI GÜÇLENDİRİCİ,
 • Chitosan ( %  3 )  : KATI YAĞLARIN ATILIMINA YARDIMCI,
 • Lavender  Powder ( %  3 )  : YORGUNLUĞU AZALTIR, KALİTELİ UYKU SAĞLAR.       
 • Vitamin C, Vegetable Fiber, Mınus Ion Powder, Dextrin içerir.

Vücudun doğal arınma işlevini yerine getirmesine yardımcı olmak üzere, özel bitki özleri vedoğal mineraller ile karıştırılarak üretilmiştir. BODYLİFE DETOKS AYAK BANTLARI, vücudumuzdaki toksinlerden en kolay, etkin, basit ve konforlu şekilde arınmayı yani DETOKS’u sağlayan FDA, İSO 9001 onaylı SAĞLIKLI YAŞAM (WELLNESS) ürünleridir.

 • VÜCUDU VE ZİHNİ RAHATLATIR.
 • YORGUNLUĞU AZALTIR,
 • UYKU KALİTESİNİ ARTIRIR,
 • RAHAT KALİTELİ UYKU SAĞLAR,
 • STRES AZALTICI, ZİNDELİK VERİCİ,
 • AĞRI GİDERİCİ ETKİSİ,
 • BAĞIŞIK SİSTEMİNİZİ GÜÇLENDİRİCİ,
 • TOKSİNLERDEN ARINMANIZA,
 • KATI YAĞLARIN ATILIMINA FAYDA SAĞLAR.

İçerik

Lawander Powder (Lavanta Özü) Vücudu, Zihnin Arındırır, Yorgunluk Azalır, Rahat Uyku (% 3 /0,15 G)

Lavanta, özellikle Karaciğer yetmezliği, kronik karaciğer enfeksiyonlarına karşı, Hepatit-B ve Hepatit-C ye karşı, sarılık, saç dökülmesine karşı, vitiligo, sedef ve ileri yaşlarda deride oluşan lekelere karşı sakinleştirici ve rahatlatıcı (sedatif)etkisi ile vücudu ve zihni rahatlatarak, yorgunluğu azaltır ve rahat uyunmasını sağlar. Tamamen saf içeriği, eşsiz aroması ve verdiği hayat enerjisiyle, gerginliği azaltır ve böylece zihni, vücudu ve ruhu pasifize eder.

Wood Vinegar (Çeşitli Ağaç, Bitki Özleri) (Ağrı Giderici Etkisi) (% 35 /1,75 G)

Çeşitli ağaç hücrelerinden elde edilen sıvı veya öz su’dur. DETOKS bantlarının etkinliğini sağlayan, sterile edici ve absorbsiyon özelliğine Sahip bir sıvıdır. Fizyoterapideki kullanımı sonucu, ağaç sirkesinin aynı zamanda ağrı dindirici bir etkisi olduğu kanıtlanmıştır.

Bamboo Vinegar (Bambu Ağacının Özü) Toksin Atıcı (%32 – 1,60)

Bambu ağacının karbonizasyonundan elde edilen bir sıvıdır. Bitkisel özelliği vücuttan atıkların arındırılmasına yardımcıdır.

Tourmaline (Negatif İyon ve Kızılötesi Işın Yayan Yarı Değerli Bir Taş) Bağışıklık Güçlendirici (%3 – 0,15)

Kan dolaşımını iyileştirici, stres azaltıcı, zindelik verici ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici etkisi ile bilinir. Turmalinin hastalık ve rahatsızlıklar sonrası vücudun iyileşme süreci üzerinde olumlu etkisi vardır.

Chitosan Chitin (Kızıldeniz Kral Yengeci) Yağ Çözücü ve Katı Yağların Atılımına Faydalıdır (%3 – 0,15)

KRAL YENGECİ gibi deniz canlılarından çıkarılan Chitin maddesinden üretilmektedir. Yağ çözücü özelliği ve vücuttaki katı yağların atılmasınayardımcı olması sebebiyle zayıflama endüstrisinde çokça kullanılan bir üründür. Vücuttan toksinlerin atılmasına da yardımcıdır. Bunun yanında tıpta yara veya yanıkların iyileştirilmesinde kullanılır.

Ayrıca, içeriğin de,Vit C (% 2-0,10 gr); Vegetable Fiber (% 5-0,25 gr);
Minus Ion powder ( %2-0,10 gr); Dextrin ( %15-0,75 gr) bulunmaktadır. 

 

 
Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Tanı ve tedevi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız..